HİZMETLERİMİZ

WEB TASARIM

Günümüzde pazarlama iletişiminin en önemli parçası olan web teknolojileri konusunda, alanında uzman ve size doğru fikirlerle gelecek kişilerle çalışmak çok önemlidir. Medyanet Interactive olarak önce ihtiyaçlarınızı ve hedef kitlenizi iyi analiz ederiz. Sonrasında kullanıcıların hızlı açabileceği, içeriğine kolay ulaşabileceği, kurumsal kimliğinizin tarz ve renkleri ile bütünleşmiş web tasarımı sunarız ve bu süreçte şunlara dikkat ederiz.

  • Hedef kitleye uyumlu, şık tasarım ve altyapı.
  • Kullanıcıyı yormayan kolay navigasyon.
  • Arama motorlarına uyumlu tasarım.
  • Hızlı açılabilme ve tüm tarayıcılarla uyumluluk.
  • Web sitenizin dinamik yapıda olması, yönetim panelinden kolayca güncelleyebilme.


E TİCARET

Sanal mağaza ve elektronik ticaret olarak bilinen sistemler kısaca e-ticaret olarak anılmaktadır. E-ticaret sistemleri, web sitesi sahibinin ürünlerini tüm detayları ile web sitelerine ekleyebilmek, eklemis oldugu ürünleri ziyaretçilerine pazarlamayı amaçlayan web yazılım sistemidir. E-ticaret sitesi üzerinden yapılan işlemler, site sahibine ve alişveriş yapan kullanıcıya e-posta yoluyla iletilmektedir. Yapılan işlemler ödeme seçeneklerine göre istenilen kargo firmaları kullanılarak alıcılara ulaştırılmaktadır. E-ticaret sitelerinde ödeme işlemleri kredi kartı ve banka havalesi yöntemleri ile yapılmaktadır. Bu bilinen ödeme yöntemleri dışında farklı ödeme sistemleri de kullanılabilmektedir. Hazırlanan e-ticaret sitelerinde kaçınılmaz olarak ilk hedef izleyicileri memnun etmektir. Sanal olmayan mağazanızda bir müşterinizi nasıl ağırlıyorsanız, e-ticaret sitenizde, kullanıcılarınızı aynı şekilde ağırlamalıdır. Ürün/hizmet satışı gerçekleştireceğiniz alışveriş siteniz için e-ticaret web tasarım çözümlerimizden yararlanın. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler ve kurumsal kimliğinizle uyumlu, minimum grafik yoğunluğu ile etkileyici görünüme sahip alışveriş sitenizden yüksek satış hacmine ulaşın.


MİKROSİTE

Mikrosite (Kampanya Sitesi ) adından da anlaşılacağı gibi küçük sitelere verilen bir isimdir. Mikrositeye örnek vermek gerekirse; birçok otomobil üreticisinin araç modelleri mevcuttur, fakat yeni bir modeli piyasaya sürdüklerinde kendi sitelerini değiştirmek yerine o modele ait site oluştururlar. Bu durum hem iş yükünü azaltır, hem maliyeti düşürür, hem de sunulmak istenen ürün daha etkin olarak tüketiciye lanse edilir. En büyük faydaları tüketicinin sadece kendisine sunulmak istenen ürünü incelemesi ve ana firma sitesine eklenemeyen diğer detaylarıyla ürünü görmesine fırsat vermesidir.


ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama motoru optimizasyonu, web sitenizin arama motorlarına uygun hale getirilip google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayan çalışmaların bütünüdür. Sitenize arama motoru optimizasyonu yaptırırsanız, hem arama sonuçlarında ilk sıralara çıkarak firmanıza marka değeri kazandırırsınız, hem de internet üzerinden size ulaşacak müşteri sayınızı çoğaltarak kazancınızı arttırırsınız. Arama motoru optimizayonu doğru uygulandığında, size para kaybettiren değil, aksine daha çok müşteri ve prestij kazandıran bir hizmettir.


BROŞÜR KATALOG TASARIMI

Geleneksel mecranın vazgeçilmez reklam ve tanıtım metotlarından biri olan katalog ve broşürlerin tanıtıma olan katkıları oldukça büyüktür. Katalog tasarımında planlanan hedef ne olursa olsun ( ürün tanıtım, hizmet tanıtım veya kurumsal imaj kataloğu… ) tasarımı oluşturacak öğelerin eksik veya yetersiz olması durumunda kataloğun oluşturacağı etki de azalacaktır. Medyanet Interactive olarak katalog veya broşür tasarımı sürecine başlamadan önce tüm bu öğeleri belirler ve doğru etkinin sağlanması için gerekli olan içeriği oluştururuz. Bir katalog tasarımı çalışması öncesinde, hedeflenen etki, hedef kitle profili, sektörel durum gibi bir çok değişken analiz edilir ve çıkan sonuç katalog tasarımının stratejik standartlarını belirler. Markanın kurumsal kimliği çerçevesinde görsel tasarım standartları da oluşturulur. Bu standartlar çerçevesinde konsept tasarım çalışmaları başlar ve reklam metinleri, görsel öğelerin işlenmesi ile gerekli tüm içerik ve standartlar tamamlanmış olur. Kreatif ekibin hazırladığı konsept tasarım çerçevesinde tüm içerik sayfa tasarımlarına dönüşür ve katalog tasarımı tamamlanmış olur.